06 Aralık 2021 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > MUHARREM SEREN > Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma!
MUHARREM SEREN

Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma!

26.09.2021 22:43 12 14 16 18 yazdır
Yazar : MUHARREM SEREN

Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis'ın Meclis'teki konuşmaları büyük gerginlik yarattı. Pafilis, Meclis'teki vekillere seslenerek, "Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz" ifadelerini kullandı

Meclis genel kurulunda söz alan Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis, Meclis'tekilerin kas katı kesilmesine neden olan ifadeler kullandı. Pafilis, Yunan siyasetçileri, "Amerika'nın hizmetkarı" olmakla suçladı. Ayrıca bölgedeki en saldırgan ülkenin de Yunanistan olduğunu söyledi.

YUNANİSTAN'IN BARIŞÇIL OLDUĞUNU SÖYLEMEYE CESARETİNİZ VAR MI?"

Pafilis, konuşmasında, "Bölgede Yunanistan'ın en saldırgan ülke olduğunu iddia ediyorum" dedi. Pafilis Yunan milletvekillerine seslendi ve "Yunanistan'ın barışçıl olduğunu söylemeye cesaretiniz var mı? Merak ediyorum" şeklinde konuştu.

Yunanistan'ın tüm "savaşlara'" Yeni Demokrasi, PASOK ve SİRİZA hükümetlerinin kararlarıyla katıldığını belirterek, "Hangi barışçıl politikadan bahsediyorsunuz?" değerlendirmesini yaptı.

"AMERİKALILARIN HİZMETKARISINIZ"

Pafilis, Atina'yı siyasi olarak NATO'ya bağımlı olmakla suçladı. Yunanistan'ın Suudi Arabistan'a Patriot bataryası göndermesini de eleştirdi ve "Suudi Arabistan'da Patriotların işi ne?" dedi. Açıklamalarına devam eden Pafilis, "Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz" eleştirisinde bulundu.


Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma!


Haber böyle:
Ne diyelim doğru söze yorum bile yapmaya gerek yok.Yunanistan durmadan saldırgan  ve tahrik edicici bir politika yapıyor. Yunan halkı ile Türk halkı arasinda bir problem yok.Ama politikacılar neye güveniyorsa bu kadar cesaret nereden geliyor?
Son yıllarda Yunan politikacılarda bir Türk düşmanlığı var.Türkiye ve Türk halkı komşuluk ilişkilerine önem verir ve komşu ülkelere her zaman yardım eder.Komşuluk kültürü vardır.Atasözümüz bile vardır,"Komşu komşunun külüne muhtaçdır"
Eyy Yunan politikacılar Nedir sizdeki bu düşmanlık yahu,  bir yangın, bir deprem, bir sel felaketinde ilk size Türkiye koşar.Aklınızı başınıza alın.Bulgaristan'ı,Romanya'yı örnek alın. Yapmayın barışçıl olun.
Sevgiler selamlar...


Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.