AVRUPA HABER SON DAKİKA Haber Girişi : 04 Mayıs 2024 19:42

Türkiye'de yabancı plakalı aracı ile uzun süre kalacak gurbetçiler için rehber

Türkiye'de yabancı plakalı aracı ile uzun süre kalacak gurbetçiler için rehber

Türkiye'de yabancı plakalı aracı ile uzun süre kalacak gurbetçiler için hazırlanan 2024 Yolcu Rehberi, birçok sorunun da cevabı oldu.

Avrupa ülkelerinde ikamet eden birçok Türk vatandaşımız, uzun süreli Türkiye'de kalırken yabancı plakalı aracını da beraberinde götürüyor. Ancak birçok kişi için yabancı plakalı araç konusunda soruları bulunuyor. 

Tatil sezonu yaklaşırken, internet üzerinden en çok aranan sorular arasında “Kimler Yabancı Plakalı Taşıt ile Türkiye’ye Giriş Yapabilir?, 185 Günlük Sürenin Hesabı Nasıl Yapılır?, Emekli olanlar için 185 gün şartı var mı?" geliyor. 

 

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü Türkiye’de uzun süreli kullanılacak yabancı plakalı kara taşıtları için 2024 Yolcu Rehberi yayınladı. Yayınlanan rehberde kimlerin yabancı plakalı aracını Türkiye’de bırakabileceği, araçların ne kadar süre ile kalabileceği, emekli vatandaşlar için geçerli muafiyet kuralları ve daha birçok bilgi yer alıyor.

 

Kendi aracı ile Türkiye’ye gidecekleri yakından ilgilendiren sorular ve cevapların bulunduğu 2024 yolcu rehberine bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz:

Yabancı Plakalı Kara Taşıtları için Yolcu Rehberi

Yabancı Plakalı Kara Taşıtları için Yolcu Rehberi