ALMANYA HABERLERİ Haber Girişi : 09 Mayıs 2024 23:14

ABD’den vatandaşlarına uyarı: Almanya’da dikkatli olun, terör saldırısı riski var

ABD’den vatandaşlarına uyarı: Almanya’da dikkatli olun, terör saldırısı riski var

ABD ve Kanada, Almanya'ya seyahat eden vatandaşlarını terör saldırısı riski konusunda uyardı. Yetkililer, alışveriş merkezleri ve pazarlar da dahil olmak üzere çeşitli hedeflere yönelik saldırı ihtimaline karşı dikkatli olunmasını istedi. Almanya'da terör seviyesi 2'ye yükseltildi ve aşırı sağcı tehlikeye de dikkat çekildi.

ABD ve Kanada, Almanya’ya seyahat eden vatandaşlarını terör saldırısı riski konusunda uyardı. Yetkililer, alışveriş merkezleri ve pazarların da dahil olmak üzere çeşitli hedeflere yönelik saldırı ihtimaline karşı dikkatli olunmasını istedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Almanya’ya seyahat uyarısını 2. seviyeye yükselterek “artırılmış dikkat” çağrısı yaptı. Bakanlık web sitesinde, terörist grupların Almanya’da saldırı planlamaya devam ettiği belirtildi.

Uyarı seviyesinin yükseltilmesi, Almanya’da alışveriş merkezleri, pazarlar, hükümet tesisleri, havalimanları ve tren istasyonları gibi turistik yerlerin ve ulaşım merkezlerinin terör saldırısı hedefi olabileceği anlamına geliyor.

Kanada hükümeti de Almanya’ya seyahat eden vatandaşlarını uyararak, aşırı sağcıların etnik, dini veya siyasi azınlık üyelerine karşı işlediği suçlara dikkat çekti.

Paskalya döneminde Kuzey Ren-Vestfalya ve Baden-Württemberg eyaletlerinde tutuklanan dört gencin bombalı saldırı planladığı ortaya çıktı. Bu durum, Almanya’daki terör tehdidinin devam ettiğini gösteriyor.

Almanya’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, ABD ve Kanada Dışişleri Bakanlıklarının web sitelerini ziyaret ederek güncel seyahat uyarılarını ve tavsiyelerini kontrol etmeniz önemlidir.Almanya’ya seyahat etmeyi tercih ederseniz, turistik yerlerde ve kalabalık ortamlarda dikkatli olunmalı, şüpheli durumlarda yetkililere bildirilmeli ve güncel haberleri takip edilmelidir.

M.Seren 

Avrupa Haber 

www.avrupahaber.net