AVRUPA HABER SON DAKİKA Haber Girişi : 12 Haziran 2024 23:45

"TÜRKİYE" ADI AVRUPA'NIN GÖBEĞİNDE: "ÇEK-TÜRK İŞBİRLİĞİ PARKI" AÇILDI

TÜRKİYE ADI ARTIK AVRUPA'NIN GÖBEĞİNDE DE OLACAK. TÜRKİYE’NİN PRAG BÜYÜKELÇİSİ EGEMEN BAĞIŞ’IN GİRİŞİMİYLE ÇEKYA'NIN PRAG 6 BÖLGESİ'NDE "ÇEK-TÜRK İŞBİRLİĞİ PARKI"NIN AÇILIŞI YAPILDI. 

 

PARK TÜRKİYE İLE ÇEKYA ARASINDA 1924 YILINDA KURULAN İLK DİPLOMATİK İLİŞKİNİN 100. YILI ANISINA AÇILDI.

 

TÖRENE BAŞTA BÜYÜKELÇİLER OLMAK ÜZERE 50'Yİ AŞKIN ÜLKEDEN 200'DEN FAZLA KİŞİ KATILDI. TÜRKİYE’NİN PRAG BÜYÜKELÇİSİ BAĞIŞ, ERMENİ LOBİSİNİN YANI SIRA FETÖ VE PKK GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ENGELLEME ÇABALARINA RAĞMEN BU PARKI AÇMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUĞUNU SÖYLEDİ. 

 

PARK PRAG'DE TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİNİN KARŞISINDA YAPILDI. İKİ ÜLKENİN DOSTLUĞUNU SİMGELİYOR. ÇEK TÜRK İŞ BİRLİĞİ PARKI, İLGİLİ BÖLGENİN YEREL BELEDİYESİNCE 1915 OLAYLARI GEREKÇE GÖSTERİLEREK REDDEDİLMİŞTİ.

ANCAK BAĞIŞ'IN YÜRÜTTÜĞÜ DİPLOMASİ TRAFİĞİYLE SORUN ÇÖZÜLDÜ. 

 

Haberin Devamı

KARDEŞ ŞEHİRLER OLAN PRAG 6 BELEDİYESİ VE MURATPAŞA BELEDİYESİ DOSTLUĞUNUN BİR SİMGESİ OLARAK PARKA ANADOLU’DAN GETİRİLEN MEŞE AĞACININ TOHUMLARI EKİLDİ.

 

HER ZAMAN SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ BU DEĞERLERİ KORUMANIN PEŞİNDE OLACAĞIZ..YAŞASIN CUMHURİYET YAŞASIN ATATÜRK..TEŞEKKÜR EDERİM.

 

TÜRK BAKLAVASININ VE İKİ ÜLKE LEZZETLERİNİN MİSAFİRLERE İKRAM EDİLDİĞİ TÖREN, DAVETLİLERİN NEŞELİ SOHBETLERİYLE 2 SAATİ AŞKIN SÜRE DEVAM ETTİ.

 

SON DAKİKA HABERLERİ

Prag

Türkiye

Avrupa

Park